T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI MANİSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ GÜVENÇER KURUMUMUZDA BRİFİNG ALDI

VALİ GÜVENÇER KURUMUMUZDA BRİFİNG ALDI


Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, kurum ziyaretleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek brifing aldı.


Vali Güvençer, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaretinde İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, müdür yardımcısı ve şube müdürleri tarafından karşılandı. Tüm birimleri tek tek gezen Vali Güvençer, birimlerde görev yapan personel ile görüşerek yürüttükleri görevleri hakkında bilgiler aldı. Vali Güvençer ayrıca Müdürlük girişinde bulunan tanıtım odalarını da gezerek bilgi aldı.


Birim ziyaretlerinden sonra Vali Güvençer’e İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak ve şube müdürlerinin katılımıyla kurum ve kurumun faaliyetleri hakkında detaylı bilgi aktarıldı. Sudak şehzadeler şehri ve kadim bir şehir olan Manisa’nın kültürel yapısının ortaya çıkarılması, turizm açısından geliştirilmesi ve özellikle gençlere kültürümüzün aktarılması için çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Yeni Müze, Yeni Kütüphane ve Kent Müzesi ile ilgili çalışmalar yaptıklarını da belirten İl Müdürü Sudak Valimizin desteği ile projelerin en kısa zamanda hayata geçirileceğini söyledi.

Brifingin ardından bir değerlendirme yapan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, müdürlüğün yapmış olduğu çalışmalardan memnun olduğu ve güzel çalışmaların önümüzdeki günlerde de devam etmesi gerektiğini vurguladı. Manisa’nın tarih ve kültür açısından çok önemli bir merkez olduğunu söyleyen Vali Güvençer bu yönde yapılan çalışmaların özellikle arttırılarak devam etmesi gerektiğine dikkat çekerek Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ekibine gayretli çalışmaları nedeniyle teşekkür edip başarılar diledi.